Petek Yıkama ile
Kombinizin Verimini Arttırın

Petek temizleme işlemi kombi boru hattında yer alan kireç, pas ya da diğer tortuların temizlenmesi işlemidir.  Peteklerin temizliği, boru hattı içinde dolaşan suyun daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Bu sayede hem daha yüksek ısı elde edilirken hem de kombi kazanı ve petekler pas ve kirden dolayı oluşabilecek arızalardan korunmuş olur.  

Ayrıca petek temizleme işlemi kombinin verimliliğini arttıracağı gibi doğalgaz faturalarınızdan %10’a varan tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.

Zonguldak petek temizleme işlemleri için bize ulaşabilirsiniz. 

Petek Temizliğinin Faydası Nedir?

 

 

Kombi verimliliği, cihaz ömrü, ısının korunması ve tasarruf için petek temizliği ihmal edilmemelidir. uzun bir süredir doğalgaz kullanıyorsanız ya da kömürlü ısı sisteminden doğalgaza geçiş yaptıysanız, en kısa sürede petek bakımı işlemini yaptırmalısınız.

 

Kombinizin kullanım ömrünü uzatır.
Kombilerin daha verimli çalışmasını sağlar.
Borulardaki su daha uzun süre sıcak kalır.
Faturalarda %5-10 tasarruf sağlar.
Su tesisattaki korozyonu engeller .

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Petek yıkama işlemleri için ilk etapta ilaç suyun sisteme verileceği ve çıkan pis suyun tahliye edileceği bir petek seçiliyor. İlaçlı petek yıkama işlemi için genellikle banyodaki petekler seçiliyor.

Banyodaki petek yerinden sökülerek, temizleme makinasının bir sıkama aparatı, sisteme ilaçlı suyu vermek için boruya monte ediliyor. 

Sırayla tüm petekler kapatılıp açılarak, tek tek peteklerdeki pis su ve tortular tahliye ediliyor.

Petek yıkama işlemi evin metrekaresi, kullanılan peteklerin metresi ve adedine göre değişmekle birlikte ortalama 1,5 saat civarında sürüyor.

Petek Temizliği İçin Talep Oluşturun

Bilgilerinizi bizimle paylaşarak, petek temizliği ve bakımı için talep oluşturabilirsiniz.

  Petek Yıkama İşlemi Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

  İlaçlı petek yıkama ve petek bakımı konusunda aklınıza takılan sorular ve cevapları

  Petek yıkama, ev ya da ofisinizde yer alan kombi su tesisatının özel makineli sistem ve kimyasal ilaçlarla temizlenerek, zamanla oluşan pas, kireç, tortu ve korozyonun ortadan kaldırılması işlemidir.

  Petek bakımı için size her yıl yapılması gerektiğini söyleyenler çıkabilir. Bu kesinlikle doğru değildir. Kombi su tesisatının içindeki suyun 3 yıldan önce kirlenmesi, paslanması ya da kireç tutması söz konusu değildir. Bu neden Zonguldak Kombi Servisi olarak ilaçlı petek temizleme işlemi için bizim önerimiz 3 yılda bir yapılmasıdır.

  Böyle bir şey söz konusu değildir. İlaçlı petek temizleme işleminde kullanılan tüm kimyasallar, bu işlem için özel olarak üretilmiş, boru hattına ya da peteklerin metaline zarar vermeyecek şekilde üretilen ürünlerdir. Bu zamanda kadar yüzlerce eve uyguladığımız bu işlemden sonra hiç bir olumsuz geri dönüş almadık.

  Petek yıkama işlemi yapılmadığında su hattınızın için bir takım tortular ve kireçler oluşur. Sıcak su borularda dolaşırken bu atıklar suyun sıcaklığını emerek peteklere daha düşük sıcaklıkta suyun ulaşmasına neden olur. 

  Bu nedenle peteklerin temizliği bu atıkların sistemden çıkarılarak, sadece sıcak suyun dolaşmasını sağlar. Sonuç olarak su daha uzun süre sistemde sıcak kalır ve evinizi daha fazla ısıtır. 

  Ayrıca su daha yavaş soğuyacağı için kombinizde daha az enerji sarf eder ve daha düşük metreküp doğalgaz kullanımı sağlar.

  Zonguldak Merkez, İncivez, Bahçelievler, Kozlu, Fatih Sitesi, Tepebaşı, Rüzgarlımeşe, Mithatpaşa ve merkeze bağlı tüm mahallelere kombi ve petek yıkama işlemi hizmeti vermekteyiz.

  Mesaj Gönder
  Servis Çağırın
  Zonguldak Kombi Servisi| Lineeks
  Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?