Kombiniz Kışa Hazır mı?

Kombi bakımı, özellikle olası arızaların tespiti ya da engellenmesinde büyük öneme sahiptir. Kombi bakımı sırasında tüm aksamlar kontrol edilerek, kombinin kış şartlarında tam randımanlı çalışması sağlanır. 

Bakımsız kalan kombilerde, önemli parçalar zamanla deforme olur ve beklenmedik anlarda arızalanabilir. Böyle bir durumda ısınma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Kışa girmeden önce yapılacak kombi bakım işlemi ile hem kombinizin daha verimli çalışmasını sağlayabilir hem de sıcak bir kış geçirebilirsiniz. 

Kombi bakımları bazı bölgelerde iklim şartlarına göre değişkenlik gösterse de genelde Eylül – Ekim aylarında yapılması tavsiye edilir.

Kombi Bakımında Neler Yapılıyor?

Kombinizin ana çalışma aksamını oluşturan 6+ farklı noktada tüm kontroller ve ölçümler yapılarak, kombinizin daha verimli çalışması sağlanır. Ayrıca olası arızalar önceden tespit edilerek, tüm kış boyunca kombinizin sorunsuzca çalışması için gerekli müdahaleler yapılır.
Tahliye Bacası
Temizliği
Fan Kontrolü
ve Temizliği
Yanma Odası
Temizliği
Çakmak Kontrolü
ve Ayarı
Sıcaklık Sensörü
Basınç Ölçümü
Baca Çekiş
Ölçümü

Kombi Bakımı Neden Önemli?

Özellikle kış aylarında evlerin ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarının kesintiye uğraması yaşam kalitesini ve konforunu düşürebilir. Özellikle Zonguldak gibi kış aylarını daha sert ve soğuk yaşayan şehirler için bu durum çok daha büyük önem arz ediyor. Bu nedenle kombinizin ısıtma fonksiyonlarını en iyi şekilde çalışabilmesi ve olası arızaların soğuklar gelmeden tespit edilerek giderilmesi için kombi bakımı işlemini mutlaka yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Zamanında yapılmayan kombi bakımları nelere yol açar?;

 • Kombinin çalışma ömrü kısalır,
 • Fabrikasyon değerlerindeki yüksek verimle çalışmaz,
 • Ekonomik açıdan zarar edilir,
 • Ani bozulmalarla karşılaşılır, ekstra ve büyük arıza maliyetleri oluşur,
 • Normalden fazla doğal gaz tüketilir, yanma ayarları bozulur,
 • Yaşam alanı yeterince ısınmaz, can ve mal güvenliği tehdit altındadır.

Tüm Markalar İçin Profesyonel Kombi Bakımı

Kombinizin markası ne olursa olsun, Lineeks Teknoloji uzman ekibinden kombi bakımı konusunda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Formu Doldurun Sizi Arayalım

  Kombi Bakımı Hakkında Tüm Merak Edilenler

  Kombinizin bakımını yaptırmadan önce aklınıza takılan tüm soruların cevapları burada.

  Kombi bakımı, evinizde ya da iş yerinizde kullanmakta olduğunuz kombilerin, tüm ana aksamlarının ve parçalarının kontrol edilmesi, temizlenmesi ve tüm testlerin yapılarak kombi verimliliğinin arttıran ve olası kombi arızalarının önceden tespit edilmesi sağlayan işlemdir.

  Kombi dış paneli sökülerek, ana aksamlara ulaşılır. Bura yer alan sensörler, elektronik kartlar, contalar, ateşleme ünitesi ve baca aksamı kontrol edilir. Tüm fonksiyonlar yerinde test edilir. Filtreler temizlenir/değiştirilir. 

  Kombiler kış aylarında hanelerin ya da iş yerinlerinin en önemli demirbaşlarındandır. Kombi arızası durumunda evinizin ya da iş yerinizin saatlerce ısınmaması anlamına gelir. Özellikle Zonguldak gibi kışı sert ve uzun geçiren bölgelerde böylesi durumlar yaşam kalitesini düşürebileceği gibi olası sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Tavsiyemiz, her yıl kış aylarına girmeden kombilerin bakımlarının yapılmasıdır.

  Kombi bakım ücreti Zonguldak Merkez mahalleri, Kozlu ve Fatih Sitesi bölgeleri için 150 TL’dir. Diğer ilçeler için kombi bakım fiyatları hakkında bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

  Bakım ücreti dışında herhangi bir ekstra ücret talep edilmez. 

  Teknik ekibimiz, bakım sırasında bir arıza  tespit eder ya da parça değişimi konusunda tavsiyelerde bulunursa, onayınız durumunda bu işlemler yapılır ve fiyata dahil edilir.

  Kombinizin bakımını yaptırmak için bizlere servis telefonumuzdan, whatsapp’tan ya da iletişim formumuz üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz. 

  Bizimle iletişime geçmek için tıklayınız.

  Mesaj Gönder
  Servis Çağırın
  Zonguldak Kombi Servisi| Lineeks
  Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?